Patron roku 2022

Do pobrania

Polecane strony

 


WSPÓŁPRACA

PRZEKAŻ 1%

 

PATRONAT

POZNAJ NASZĄ HISTORIĘ


ARCHIWUM PORTALU

 

MAPA KRAJU KASZUBÓWAktualności

25.12.2011

Rusza projekt Wekwizer

Projekt Stowarzyszenia Kaszëbskô Jednota otrzymał grant z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji! Chociaż nasze Stowarzyszenie działa dopiero od kilku miesięcy, złożony przez nas wniosek, o dofinansowanie przeglądu kaszubskim teatrów ulicznych "WEKWIZER", przeszedł wszystkie procedury i znalazł się na liście projektów zakwalifikowanych do realizacji. 21 grudnia 2011 roku dokument ten został podpisany przez ministra Michała Boni.

Na 51 aplikacji złożonych przez organizacje kaszubskie dofinansowanie z Ministerstwa otrzymało 25 projektów. Najwięcej, bo blisko 650 000 zł, otrzymało Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie. Wysoko oceniono też wnioski Stowarzyszenia Ziemia Pucka o środki na rozwój Radia Kaszëbë i kolejną edycję konkursu "Kaszubski Idol", który będzie realizowany w 2012 roku. Ponadto dofinansowano m.in.: działalność Instytutu Kaszubskiego, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, Muzeum im. Floriana Ceynowy w Pucku oraz Chóru Kameralnego Discantus z Gowidlina (powiat kartuski), który w latach ubiegłych nagrał płytę "Mòja dësza wielbi Pana" z Mszą kaszubską na chór i organy. Łączna kwota przeznaczona na różne działania mające na celu rozwój kultury i języka Kaszubów w 2012 roku to ponad 1 150 000 zł.

Na naszej stronie niedługo podamy szczegóły projektu "Wekwizer" i zaprosimy do udziału w nim przede wszystkim młodzież działającą w kaszubskich teatrach amatorskich.

Podziel się