Patron roku 2021

Do pobrania

Polecane strony

 


WSPÓŁPRACA

PRZEKAŻ 1%

 

PATRONAT

POZNAJ NASZĄ HISTORIĘ


ARCHIWUM PORTALU

 

MAPA KRAJU KASZUBÓWZgromadzenie Ogólne EFA 2020

"European Free Alliance (EFA) promuje prawo do samostanowienia i wspiera aspiracje ludzi do wyboru własnej przyszłości politycznej, w tym niezależności, większej autonomii lub sprawiedliwości językowej oraz uznania kulturowego dla mniejszości. EFA, jako grupa 47 partii politycznych w całej Europie, wierzy, że wszystkie narody mają prawo do wyboru własnego losu i najlepszych ram instytucjonalnych, w których mogą osiągnąć swoje uprawnienia.


Zgromadzenie Ogólne EFA odbyło się online, ale pierwotnie miało się odbyć we Flensburgu z okazji setnej rocznicy historycznego referendum na granicy duńsko-niemieckiej w 1920 r. Nasze partie członkowskie, Südschleswigscher Wählerverband (SSW) i Schleswigsche Partei (SP), reprezentują mniejszości duńskie i niemieckie po obu stronach granicy. Referendum z 1920 roku nadal jest postrzegane jako przykład pokojowej współpracy, kompromisu i zaangażowania na rzecz demokracji. Tylko w duchu plebiscytu w Szlezwiku stawimy czoła wyzwaniom przyszłości, współpracując i budując mosty."
 
To fragment deklaracji, przyjętej podczas Zgromadzenia Ogólnego EFA, które odbyło się w dniach 1-2 października 2020 r. Stowarzyszenie Kaszëbskô Jednota, które od 2016 roku jest członkiem EFA, reprezentował Przemysław Hewelt.

Pełen tekst deklaracji jest dostępny na stronie https://www.e-f-a.org/2020/10/02/read-final-statement-of-the-ga-of-efa/
↑ Przejdź do góry strony