Bibliografia Floriana Ceynowy – zapraszamy do współpracy

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

W rocznicę urodzin Floriana Ceynowy oraz w roku, w którym upłynęło 170 lat od ogłoszenia przez niego artykułów (w chełmińskiej „Szkole Narodowej”) – manifestów „Kaszebji do Pólochov” oraz „Wó narodowosce a wó mówie”, pragniemy zainicjować przygotowanie bibliografii w wersji elektronicznej, w której będą zebrane nie tylko wszystkie dzieła Ceynowy, ale także jemu poświęcone, nawet te, w których jest jedynie wzmiankowany.

Chcemy, aby tworzenie wspomnianej bibliografii miało charakter społeczny. Liczymy na to, że wśród jej twórców znajdą się nie tylko osoby niejako zawodowo (naukowo) zaangażowane. Po prostu liczymy na wszystkich, którzy interesują się sprawami kaszubskimi. Przez tworzenie bibliografii chcemy zrealizować postulat, o którym od dawna mówiło się w różnych środowiskach działaczy kaszubskich. Jednocześnie, poprzez społeczny charakter tej pracy, pragniemy, aby to przedsięwzięcie było swoistym wyrazem hołdu dla naszego narodowego budziciela, bo przecież śmiało możemy powiedzieć, że my wszyscy z Niego.

JAK DOŁĄCZYĆ DO PROJEKTU?

Do pracy przy bibliografii niezbędne jest posiadanie konta Google.

1) Jeżeli posiadasz już konto Google, przejdź do punktu 2. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta Google, utwórz je bezpłatnie. W tym celu wejdź na stronę https://accounts.google.com/signup i postępuj według instrukcji na ekranie.

3) Na ekranie pojawi się następujący komunikat:

W okienku “Wiadomość” napisz krótko kim jesteś, a następnie kliknij przycisk “Poproś o dostęp”.

4) Następnie zaczekaj na akceptację administratora. Powiadomienie o możliwości udziału w edycji dokumentu zostanie wysłana na Twoje konto pocztowe Gmail.

(praca przy projekcie ma charakter społeczny, w związku z tym czas oczekiwania na uzyskanie dostępu może się niekiedy wydłużyć – prosimy o wyrozumiałość)

5) Po otrzymaniu powiadomienie wejdź ponownie na stronę https://docs.google.com/document/d/19T9mtg7WrY0PtT_eAbZCK3kWzKheyA6uKImiFz_dc_U/edit?usp=sharing i zapoznaj się z widoczną tam instrukcją.


W razie problemów, skontaktuj się z nami: info@kaszebsko.com

 

ZOBACZ TAKŻE: