“Klub Poetów”, działający przy Teatrze Władca Lalek , zaprasza na spotkanie z kaszubską poetką Małgorzatą Wątor oraz pierwszą edycję Słupskiego Slamu Poetyckiego.
Małgorzata Wątor – z pochodzenia Kaszubka o góralskim nazwisku. Jest nazywana poetką, publicystką i slamerką. Ur. w 1988 r., pochodzi ze Słupska, mieszka w Gdańsku. Poetka, wiersze publikowała m.in. w „Fundacji Karpowicza”, „ Gazecie Kulturalnej” , „Nowej Wsi Tworzącej”, „Prowincji” , „Pomeranii” i „Obywatelce”. Jest pod wrażeniem twórczości Rafała Wojaczka oraz Barbary Piórkowskiej, miłośniczka podróży po Województwie Pomorskim, to właśnie dzięki nim autorka odkrywa nowe tożsamości autochtonów, widoczne gołym okiem w jej poezji.
Autorka przeczyta kilka swoich wierszy w języku kaszubskim.
Spotkanie poprowadzi: Mateusz Dworek (Fundacja Kultury Akademickiej)
Konkurs poetycki – czyli SLAM POETYCKI
Głównym składnikiem przepisu na udany slam jest rywalizacja osobowości na scenie, drugą częścią wydarzenia będzie więc turniej.
Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, o czym mowa… uczestnicy turnieju będą musieli w ciągu każdej trzyminutowej rundy zaprezentować własny tekst. A do kolejnej rundy przejdzie ten, który zdobędzie więcej głosów niż występ przeciwnika. Liczba pojedynków zależy od liczby startujących. Nie wolno korzystać z żadnych rekwizytów. Kto zostanie na scenie: wygrywa nagrodę.
Zapisy na slam: od 60 min przed spotkaniem u organizatorów. Szczegółowe wyjaśnienie zasad znajduje się w Regulaminie poniżej:
.
REGULAMIN SLAMU 11.03.2016 r. w Pracowni Teatru Władca Lalek na Akademii Pomorskiej w Słupsku.
1. Organizatorem turnieju slamerskiego jest Fundacja Teatru Władca Lalek
2. Występ na slamie jest bezpłatny.
3. Uczestniczki i uczestnicy zgłaszają się do organizatorów, czyli Kacpra Zielonki lub osobiście na miejscu (Pracownia Teatru Władca Lalek, Akademia Pomorska w Słupsku DS3, ul. Ariciszewskiego 22) w dniu występu: 11 III 2016 (do czasu ogłoszenia rozpoczęcia slamu).
4. Uczestniczki i uczestnicy prezentują podczas występu wyłącznie własne wiersze.
5. Jeśli wiersz jest autorstwa więcej niż jednej osoby, może być prezentowany przez wszystkich jego autorów.
6. Pojedynczy występ slamera lub slamerki nie może przekroczyć 3 minut.
7. Uczestniczki i uczestnicy nie mogą na scenie używać rekwizytów oraz strojów.
8. Slam zostanie rozegrany systemem pucharowym. Uczestniczki i uczestnicy pierwszej rundy zostaną przeciwstawieni sobie poprzez losowanie. Osoba, która wygra w danej rozgrywce przejdzie do następnej rundy. Ilość rund będzie zależała od ilości zgłoszonych. O zwycięstwie w danej rundzie decyduje publiczność poprzez głosowanie za pomocą uniesionych w górę kartek. Kto otrzyma większą liczbę głosów: wygrywa.
9. Osoba, która wygra w finale, otrzyma nagrodę rzeczową.
10. Jeżeli podczas pojedynku slamerów głosy publiczności rozłożą się po równo, wówczas obowiązuje dogrywka. Każdy uczestnik ma dodatkową minutę czasu, żeby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.
11. Każdy, kto chce wziąć udział w turnieju, powinien mieć ze sobą minimum 6 własnych wierszy.
12. Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystania prezentowanych wierszy i dokumentacji występów w celach promocyjnych.
PROWADZENIE SLAMU: Mateusz Dworek, Max Nałęcz (Fundacja Kultury Akademickiej – Poznań)
Zobacz także https://www.facebook.com/events/910788178976190/