Patron roku 2021

Do pobrania

Polecane stronyPRZEKAŻ 1%

 

PATRONAT

POZNAJ NASZĄ HISTORIĘ


ARCHIWUM PORTALU

 

MAPA KRAJU KASZUBÓWAktualności

25.11.2016

Kaszëbsczi Idol Radia Kaszëbë i podsumowanie Roku Języka Kaszubskiego w Przestrzeni Publicznej

W Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie odbędzie się koncert finałowy Kaszëbsczi Idol 2016. Kto zostanie tegorocznym Idolem? O tym zdecyduje jury i słuchacze Radia Kaszëbë już 3 grudnia.
 

Kaszubski Idol to święto muzyki i języka kaszubskiego. – Od ponad sześciu lat staramy się w ten sposób zachęcać młodych wokalistów, do śpiewania w języku kaszubskim – mówi Anna Kościukiewicz-Jabłońska, dyrektor Radia Kaszëbë. – Wierzymy, że nasi idole podążą drogą Weroniki Korthals, Natalii Szroeder czy Bubliczków. Ci ostatni swoim energo-etnicznym występem uświetnią tegoroczny koncert Idoli.
 
Zanim na scenie pierwszy z dwunastki finalistów zaprezentuje się w wejherowskiej Filharmonii Kaszubskiej, Stowarzyszenie Osób Narodowości Kaszubskiej Kaszëbskô Jednota podsumuje Rok języka kaszubskiego w przestrzeni publicznej. – Chcemy podziękować wszystkich instytucjom i osobom które na co dzień promują i wspierają język kaszubski w naprawdę bardzo różnych miejscach: w autobusach, bibliotekach publicznych, restauracjach, czy pensjonatach. – mówi Karol Rhode, prezes Kaszëbsczi Jednotë. – Pochwalimy się także nową grą planszową przygotowaną przez nasze stowarzyszenie, takim kaszubskim monopoly. – dodaje.

Bezpłatne wejściówki na koncert Kaszubski Idol 2016 będzie można otrzymać już od poniedziałku dzwoniąc po zapowiedzi prezentera do Radia Kaszëbë. Komu się nie poszczęści, będzie mógł 3 grudnia posłuchać transmisji radiowej koncertu, który rozpocznie się o 18:00.