Aktualności

29.10.2015

„Fényks” - nowa powieść Artura Jabłońskiego

„Fényks” czyli nowa powieść Artura Jabłońskiego kończąca Trylogię Północy miała swoją promocję 27 października w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko ­Pomorskiej.
 
– Książka osadzona jest w realiach Kaszub Północnych, pod tym względem koresponduje z poprzednimi pozycjami autora ­ Namerkônym i Smùgã – wyjaśnia Jarosław Ellwart z Wydawnictwa Region.
 
Jarosław Ellwart zaznaczył, że dla kaszubskiej prozy wreszcie przychodzi lepszy czas. Tytułowy Fényks z powieści Jabłońskiego to mityczny ptak odradzający się po śmierci. – W mojej książce, to także uosobienie szczęścia, które dla każdego może być czymś innym – mówi autor powieści.

Fényks to trzecia pozycja trylogii. Pierwszą z nich wydanego przed dwoma laty, „Namerkônégò” można było usłyszeć na antenie Radia Kaszëbë w formie słuchowiska, które dostępne jest w całości na stronie internetowej radiokaszebe.pl.

Niebawem rozpocznie się też nadawanie dźwiękowej wersji powieści „Smùgã”, która została uznana za najlepszą książkę kaszubskich targów książki Costerina 2015.