Patron roku 2022

Do pobrania

Polecane strony

 


WSPÓŁPRACA

PRZEKAŻ 1%

 

PATRONAT

POZNAJ NASZĄ HISTORIĘ


ARCHIWUM PORTALU

 

MAPA KRAJU KASZUBÓWAktualności

11.09.2013

Kaszubski Plener Literacki na Głodnicy

Stowarzyszenie Kaszëbskô Jednota, stowarzyszenie Akademia Głodnica, Urząd Gminy Linia oraz Gminny Dom Kultury w Lini mają zaszczyt zaprosić wszystkich miłośników kaszubskiej literatury na dwudniowy plener literacki połączony z warsztatami dla piszących po kaszubsku oraz z konkursem na najlepszy tekst autorski w języku kaszubskim. 

Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 września 2013 roku w Szkole Podstawowej na Głodnicy (gmina Linia). W trakcie spotkania każdy z obecnych zaprezentuje 15-minutowy referat, którego tematyka dotyczyć będzie wybranego zagadnienia związanego z literaturą kaszubską. Głównymi punktami programu będą warsztaty literackie, które poprowadzi prof. Daniel Kalinowski (Akademia Pomorska w Słupsku), oraz konkurs na najlepszy tekst autorski w języku kaszubskim (wiersz, opowiadanie, piosenka), w którym przewidziano nagrody finansowe. 
 
Organizatorzy zapewniają nocleg dla pierwszych 18 osób, które nadeślą formularz zgłoszeniowy na adres info@kaszebsko.com, oraz ciepły posiłek dla wszystkich uczestników części warsztatowej.