Patron roku 2022

Do pobrania

Polecane strony

 


 

PATRONAT

POZNAJ NASZĄ HISTORIĘ


ARCHIWUM PORTALU

 

MAPA KRAJU KASZUBÓWAktualności

11.09.2013

Kaszubski Plener Literacki na Głodnicy

Stowarzyszenie Kaszëbskô Jednota, stowarzyszenie Akademia Głodnica, Urząd Gminy Linia oraz Gminny Dom Kultury w Lini mają zaszczyt zaprosić wszystkich miłośników kaszubskiej literatury na dwudniowy plener literacki połączony z warsztatami dla piszących po kaszubsku oraz z konkursem na najlepszy tekst autorski w języku kaszubskim. 

Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 września 2013 roku w Szkole Podstawowej na Głodnicy (gmina Linia). W trakcie spotkania każdy z obecnych zaprezentuje 15-minutowy referat, którego tematyka dotyczyć będzie wybranego zagadnienia związanego z literaturą kaszubską. Głównymi punktami programu będą warsztaty literackie, które poprowadzi prof. Daniel Kalinowski (Akademia Pomorska w Słupsku), oraz konkurs na najlepszy tekst autorski w języku kaszubskim (wiersz, opowiadanie, piosenka), w którym przewidziano nagrody finansowe. 
 
Organizatorzy zapewniają nocleg dla pierwszych 18 osób, które nadeślą formularz zgłoszeniowy na adres info@kaszebsko.com, oraz ciepły posiłek dla wszystkich uczestników części warsztatowej.