Patron roku 2022

Do pobrania

Polecane strony

 


 

PATRONAT

POZNAJ NASZĄ HISTORIĘ


ARCHIWUM PORTALU

 

MAPA KRAJU KASZUBÓWAktualności

26.04.2013

Kaszubska Włóczęga - zaproszenie

Studencki Klub Turystyczny AKK GDAKK zaprasza 18 maja 2013 r. do Szklanej Huty na Imprezę na Orientację w terenie pt.: Kaszubska Włóczęga.

BAZA:
Bazą imprezy będzie w tym roku Harcerska Baza Obozowa "Róża Wiatrów" w Szklanej Hucie (gmina Choczewo, powiat Wejherowski).
Dojazd i powrót uczestników imprezy możliwy będzie transportem organizatora lub transportem własnym. Przebieg wszystkich tras ma charakter pętli, co umożliwia dogodny dojazd samochodem na miejsce imprezy.
 
TRASY:
W tegorocznej edycji organizatorzy przygotowali 5 tras pieszych i jedną rowerową.
•                     Trasa "Złudnych Miraży" 18 km (limit 35 zespołów)
Trasa bardzo trudna. Najdłuższa, z największą sumą przewyższeń i punktami kontrolnymi w miejscach ustawionych najmniej przyjaznych człowiekowi. Duża ilość punktów stowarzyszonych.
•                     Trasa "Pustynnych Węży" 15 km (limit 40 zespołów)
Trasa trudna w formie scorelaufu. Punkty kontrolne są zlokalizowane w trudno dostępnych miejscach, często towarzyszą im punkty stowarzyszone.
•                     Trasa "Podróż w Czasie z Wielbłądami" 15 km (limit 25 zespołów)
Trasa historyczna oparta na połączonych niemieckich mapach topograficznych z lat 1932 i 1941. Dedykowana jest ona osobom doświadczonym w terenowej nawigacji. Punkty kontrolne są zlokalizowane w miejscach dających się jednoznacznie zidentyfikować na podstawie drożni, rzeźby terenu lub elementów zagospodarowania terenu.
•                     Trasa dla Weteranów "Do krwi ostatniej" 14 km (limit 40 zespołów)
Trasa bardzo trudna skierowana do osób powyżej 45 roku życia (urodzonych w 1968 roku, lub wcześniej) o krótszym dystansie i ze znacznie mniejszą ilością przewyższeń niż Trasa "Złudnych Miraży". Obowiązuje limit wiekowy.
•                     Trasa "Nie ma wody na pustyni?" 11 km (limit 55 zespołów)
Trasa łatwa dla osób o niedużym doświadczeniu w InO oraz dla osób które dopiero zaczynają swoją przygodę z mapą i kompasem. Wszystkie punkty to lampiony rozstawione w stosunkowo łatwych do zlokalizowania miejscach, ale wymagających poruszania się także po rzeźbie terenu.
•                     Trasa rowerowa „Wydma Zerwanego Łańcucha” 100 km (limit 55 zespołów)
Trasa typu scorelauf. Przy jednym, wybranym przez organizatorów punkcie kontrolnym dostępny będzie stopczas (wydłużający dostępny czas zespołu), przeznaczony na zwiedzanie znajdującego się tam obiektu.
 
ZAPISY:
Zapisy możliwe będą na stronie internetowej Kaszubskiej Włóczęgi. Potrwają od 24.04 do 13.05 (lub do wyczerpania miejsc). W miarę wolnych miejsc będzie możliwość zapisania się w bazie, w dniu imprezy.
 
Pozostałe informacje można znaleźć na stronie internetowej kaszubskawloczega.pl